Artykuł sponsorowany

Nowoczesne technologie w stomatologii. Co warto wiedzieć?

Nowoczesne technologie w stomatologii. Co warto wiedzieć?

W ostatnich latach stomatologia przeszła ogromną metamorfozę, wprowadzając nowoczesne technologie, które znacznie poprawiły jakość leczenia i komfort pacjentów. W tym artykule przedstawiamy siedem najważniejszych innowacji w stomatologii, które warto znać.

Jak nowoczesne technologie zmieniają stomatologię?

Technologia CAD/CAM (Computer-Aided Design/Computer-Aided Manufacturing) to jedna z najważniejszych innowacji w dziedzinie protetyki. Dzięki niej dentysta może zaprojektować i wykonać koronę, most czy protezę na podstawie cyfrowego modelu uzębienia pacjenta. CAD/CAM pozwala na osiągnięcie większej precyzji oraz skrócenie czasu leczenia, co przekłada się na większy komfort dla pacjenta.

Laseroterapia to nowoczesna metoda leczenia próchnicy oraz chorób przyzębia, która pozwala na minimalizację bólu i krwi. Laser działa selektywnie na tkanki, co sprawia, że proces gojenia jest szybszy i mniej bolesny dla pacjenta. Ponadto laseroterapia jest skuteczna również w przypadku leczenia aft, opryszczki czy bielenia zębów.

Stosowanie mikroskopu w stomatologii na Powiślu i nie tylko pozwala na znaczne zwiększenie precyzji leczenia kanałowego. Dzięki powiększeniu obrazu dentysta może dokładnie ocenić stan zęba oraz wykonać leczenie z zachowaniem najwyższych standardów. Stomatologia mikroskopowa sprawia, że leczenie kanałowe jest bardziej skuteczne i trwałe.

Invisalign to rewolucyjna metoda leczenia ortodontycznego, która polega na stosowaniu przezroczystych nakładek na zęby. W przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów, Invisalign jest prawie niewidoczny i nie powoduje dyskomfortu podczas noszenia. Ponadto nakładki można zdjąć na czas jedzenia czy mycia zębów, co znacznie ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej.

Implanty zębowe to nowoczesna metoda uzupełniania brakujących zębów, która polega na wszczepieniu tytanowego implantu w kość szczęki lub żuchwy. Implant pełni funkcję korzenia zęba, na którym umieszcza się koronę lub most. Dzięki implantom pacjenci mogą cieszyć się trwałym i estetycznym uzupełnieniem, które nie różni się wyglądem od naturalnych zębów.

CEREC (Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics) to technologia, która pozwala na odbudowę zębów za pomocą ceramicznych wypełnień, koron czy mostów w ciągu jednej wizyty u dentysty. Dzięki CEREC można uniknąć wielokrotnych wizyt i długotrwałego noszenia tymczasowych protez. Wypełnienia ceramiczne są trwałe, estetyczne i biokompatybilne.

CBCT (Cone Beam Computed Tomography) to zaawansowana technologia diagnostyczna, która pozwala na uzyskanie trójwymiarowego obrazu struktur jamy ustnej, w tym kości, zębów i tkanek miękkich. Dzięki CBCT dentysta może dokładnie ocenić stan uzębienia pacjenta oraz zaplanować leczenie implantologiczne czy ortodontyczne z większą precyzją.

Wprowadzenie nowoczesnych technologii do stomatologii przyczyniło się do znacznego podniesienia jakości leczenia oraz komfortu pacjentów. Warto być świadomym tych innowacji, aby móc wybrać najlepsze rozwiązania dla swojego zdrowia jamy ustnej.